O serialu

Eli McCullough nie cofnie się przed niczym, by zabezpieczyć swoje dziedzictwo przed rodzącym się przemysłem naftowym. Dla osiągnięcia celu ucieknie się do zdrady, oszustwa i mordu – narzędzi, którymi posługuje się bez trudu dzięki zdolnościom nabytym, gdy był jeszcze wojownikiem Komanczów. Jednak największym wyzwaniem, któremu stawi czoła, okaże się być wojna pod jego własnym dachem - wywołana przez jego idealistycznego syna.

W 1851 roku młody Eli był szanowanym wojownikiem plemienia Komanczów. Tragedia zmusiła go jednak do objęcia pozycji lidera rozpadającego się indiańskiego imperium. W trzeciej perspektywie czasowej serialu – w 1988 roku - wnuczka Eli’a, Jeanne Anne McCullough, będzie musiała zmierzyć się z długo skrywaną rodzinną tajemnicą.
Oglądaj na AMC Polska, dostępne w pakietach:

Cyfrowy Polsat
Pozycja 55

nc+
Pozycja 58

Multimedia
Pozycja 140

TOYA
Pozycja 96

Play Now
Pakiet Extra

Orange TV
Pozycja 234
Występują
PIERCE BROSNAN

JAKO ELI MCCULLOUGH

Przetrwał wiele zakrętów, których doświadczył w swojej historii Teksas - gdzie Eli urodził się i wyrósł. Chce zabezpieczyć swoją spuściznę i nic go przed tym nie powstrzyma. Wierzy, że esencją ludzkiej natury jest brutalność, pożądanie i chciwość - więc wojna jest domyślnym stanem, do którego wszyscy zmierzamy. Eli wierzy w swój biznes i rodzinę, którą próbuje chronić, przygotowując na nadejście gorszych czasów.
JACOB LOFLAND

JAKO MŁODY ELI MCCULLOUGH

Urodził się z wrodzoną wytrzymałością, wewnętrzną siłą i wolą przetrwania. W bardzo młodym wieku wspierał swoją matkę i rodzeństwo, z którymi żył na prerii w Teksasie. Jest jedynym, który przeżył atak Komanczów. Z biegiem czasu, Eli nie tylko dobrze się rozwija - ale wręcz uznaje Komanczów za swoją rodzinę.
HENRY GARRETT

JAKO PETE MCCULLOUGH

Pete jest najmłodszym synem seniora rodu. Prowadzi ranczo w południowym Teksasie, gdzie wraz z żoną Sally wychowuje trójkę dzieci. W przeciwieństwie do ojca, Pete wierzy w umowę społeczną - że ludzie mają wybór i zdolność do traktowania siebie nawzajem z podstawową dobrocią. Pete kocha swojego ojca, ale widzi jego poglądy o człowieczeństwie jako przestarzałe i niepotrzebnie cyniczne. Kiedy Pete jest zmuszony bronić swojego domu, swojej rodziny i poglądów, musi dokonać bolesnych wyborów dotyczących jego miejsca we własnej rodzinie.
ZAHN MCCLARNON

JAKO TOSHAWAY

Wódz plemienia i przywódca grupy, która pojmuje młodego Eli’a. Kurcząca się populacja bawołów i ingerencja białych osadników zagraża jego ludowi. Musi walczyć nie tylko z młodszym przeciwnikiem - wyzwaniem dla jego autorytetu, ale również z perspektywą zbliżającej się zagłady plemienia. Widzi, że Eli może być wielkim wojownikiem i pomaga mu w pełni zasymilować się jako Komancz. W wyniku tego procesu Toshaway postrzega Eli’a jako syna.
SYDNEY LUCAS

JAKO JEANNIE MCCULLOUGH

Jeannie McCullough jest urodzoną liderką. Obserwujemy jej ewolucję od jedenastoletniej chłopczycy wspieranej przez ukochanego dziadka do bezlitosnego szefa imperium naftowego. Spostrzegawcza, intuicyjna i mądra ponad swój wiek. Jest boleśnie świadoma depresji swojego ojca, schizmy w małżeństwie jej rodziców oraz niebezpiecznych i krwawych rzeczy, które dziadek Eli musi zrobić, by chronić rodzinę. Z dumą akceptuje swój status pupilka dziadka i pielęgnuje ich więź.
Galeria zdjęć